دانلود مقالات تئاتر | اخبار | تجلیل از برترین‌های بخش تئاتر خیابانی «اشکواره حسینی» آمل

۱۳ آبان ماه ۹۷ در مراسم اختتامیه نخستین همایش «اشکواره حسینی» آمل  از برترین های بخش تئاتر خیابانی تجلیل به عمل آمد.

با حضور مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، امام جمعه آمل، رییس و اعضای شورای اسلامی و تنی چند از هنرمندان مطرح کشور، مسئولان شهری و استانی  از برترین های بخش تئاتر خیابانی این همایش تجلیل به عمل آمد.
در بخش تئاتر خیابانی پس از اعلام فراخوان و ارسال آثار به دبیرخانه این همایش توسط داوران بخش بازبینی آقایان حمیدرضا ل محمدی تواندشتی، مهیار کمانگری و خانم افسانه طبیب پور تعداد شش نمایش  گزارش یک تابوت ازایزد شهر،«۲ از  نور ، سلام قهرمان از آمل، «غربت قریب» از میاندورود و «محرم»از اراک  به بخش رقابتی و دو نمایش «فریاد» از آمل و «سایه همسایه» از  چالوس به بخش جنبی راه پیدا کرد و به مدت ۳ روز در سطح شهر آمل به اجرا در آمد .
پس از اجرای نمایش ها در سطح شهر آمل توسط هیات داوران مرحله نهایی آقایان حمیدرضا گل محمدی تواندشتی ، مسعود حق پناه و خانم افسانه طبیب پور از فعالان و کارشناسان تئاتر استان مازندران داوری صورت پذیرفت و نتیجه برترین های بخش تئاتر خیابانی این همایش در بخش های طرح و ایده، بروشور و پوستر، بازیگری مرد و زن و کارگردانی به شرح ذیل اعلام شد.

در بخش طرح و ایده از نمایش های «فریاد» از آمل و «محرم» از اراک تقدیر به عمل آمد.
در بخش پوستر و بروشور نیز از نمایش های «فریاد» آمل و «محرم » اراک تقدیر به عمل آمد.
در بخش بازیگری زن لوح تقدیر به بازیگر زن نمایش «سایه همسایه» از چالوس و بازیگر زن نمایش «فریاد» از آمل  اهداء شد.
در بخش بازیگری مرد رتبه اول بازیگری به خشایار فرهانی از نمایش «محرم» اراک ، رتبه دوم بازیگری مرد به سید محمد موسوی  بازیگر نمایش «گزارش یک تابوت» ایزد شهر، رتبه سوم بازیگری مرد به شروین بحری از نمایش «سلام قهرمان» آمل و لوح تقدیر بازیگری مرد به ایمان صادقی از نمایش «غریب قریب» میاندرود اعطا شد.
در بخش کارگردانی هیات داوران  هیچ نمایشی را حائز رتبه اول کارگردانی ندانست.
و رتبه دوم کارگردانی را به بابک غلامی کارگردان نمایش «محرم» اراک و رتبه سوم کارگردانی به مهدی نصراله زاده کارگردان نمایش «گزارش یک تابوت »  ایزد شهر اعطا کرد.

گفتنی است که  نخستین همایش «اشکواره حسینی آمل»  عصر ۱۳ آبان ماه ۹۷ در تالار اریکه آریایی آمل به کار خود پایان داد.

مطالب مشابه